Miesięczne archiwum: Wrzesień 2015

KONKURS FOTOGRAFICZNY: MIEJSCA, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ – ROZSTRZYGNIĘTY!

30 września 2015r.w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny: Miejsca, które warto zobaczyć. Zadaniem uczestników było dostarczenie do biblioteki zdjęcia, na którym pokazane jest miejsce, które warto zobaczyć. Do każdego zdjęcia należało dodać tytuł skłaniający obserwatora do refleksji.

W konkursie zwyciężyła Klaudia Wojakowska z klasy II TL. Jury przyznało również wyróżnienie dla Sandry Colik z kl. IV TL.

Serdecznie gratulujemyJ

Poniżej przedstawiamy wyróżnione prace.

received_919766854780880

Klaudia Wojakowska „Wschód”

ulotność

Klaudia Wojakowska  „Ulotność”

new jork

Sandra Colik ” Nowy Jork to nie miejsce, Nowy Jork to stan umysłu”

Na półce i na talerzu, czyli… powieści kulinarne

Biblioteka szkolna wzięła czynny udział w obchodzonym w szkole Tygodniu Języków Obcych.
Aby przybliżyć uczniom literaturę poszczególnych krajów zorganizowano wystawkę książek. Wyeksponowane woluminy przyciągały wzrok odwiedzających i skłaniały do wypożyczeń.
Na „dzień kulinarny” przygotowano wystawkę ścienną o książkach o tematyce podróżniczo – kulinarnej. Obecnie pozycje te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz poznania nowych zakątków świata możemy, korzystając z zamieszczonych przepisów posmakować kuchni typowej dla danego regionu. I tutaj niespodzianka dla czytelników – pierogi ruskie serwowane w bibliotece!
Zachęcamy do czytania i…prób kulinarnych!

Muzyka między sacrum a profanum

23 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie edukacyjnym, którego tematami przewodnimi były dwa podstawowe dla naszej kultury pojęcia – sacrum (to, co wykracza ponad ludzką miarę, co jest transcendentne) i profanum (to, co związane jest
z naszą zwykłą, ziemską codziennością). Chór Camerata Silesia wyśpiewał kompozycję pt. Stabat Mater autorstwa Palestriny – przedstawiciela późnorenesansowej muzyki. Natomiast Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, pod batutą Aleksandra Liebreicha, wykonała utwory takie jak: Przebudzenie Jakuba Krzysztofa Pendereckiego, fragment Symfonii fantastycznej Hectora Berliozy, Święto wiosny Igora Strawińskiego oraz IV Symfonię Tansman epizody Mikołaja Góreckiego.

nospr

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW!

UWAGA UCZNIOWIE!
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

W PIĄTEK 04.09.2015r. W BIBLIOTECE SZKOLNEJ, PODCZAS PRZERW, ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

O GODZ. 10.35 – KLASY IV SPRZEDAJĄ PODRĘCZNIKI KLASOM III
O GODZ. 11.30 –KLASY III SPRZEDAJĄ PODRĘCZNIKI KLASOM II
O GODZ.12.25 –KLASY II SPRZEDAJĄ PODRĘCZNIKI KLASOM I

Prosimy, by podpisane i wycenione książki, dostarczyć do przewodniczącego swojej klasy. Przewodniczący poszczególnych klas zajmą się sprzedażą podręczników w wyznaczonych powyżej terminach.

Konkurs fotograficzny!

Wakacje w prawdzie za nami, ale z pewnością pozostały po nich miłe wspomnienia i mnóstwo zdjęć. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoimi refleksjami na temat miejsc, które warto zobaczyć np. w przyszłym roku:)
Zdjęcia zawierające tytuł lub krótki opis prosimy przesyłać na adres biblioteka.zs6tychy@gmail.com lub dostarczyć bezpośrednio do biblioteki do 16 września. Wyniki konkursu opublikujemy w gablocie szkolnej 30.09.2015r.
Zapraszamy:)

konk.

Witamy wszystkich po wakacjach!

Nowy rok szkolny a wraz z nim nowe doświadczenia czytelnicze i nie tylko.

Serdecznie zapraszamy do wspólnych podróży literackich, filmowych, muzycznych.

Mamy nadzieję, że również w tym roku każda osoba, która odwiedzi bibliotekę, znajdzie w niej coś interesującego, inspirującego, zachęcającego do nieustannych poszukiwań a przy okazji miło spędzi czas:)

Biblioteka zaprasza:)