Archiwa kategorii: Konkursy

Spiżarnia literacka

Zapraszamy do naszej spiżarni literackiej. A w niej, tak jak w domowej spiżarni, przetwory najświeższe z tegorocznych zbiorów a także nieco starsze z zeszłych sezonów. Nieważne jak długo stoją na półce, jedne i drugie po otwarciu wyśmienicie smakują. Zawsze można się rozkoszować zarówno dawną jak i współczesną literaturą.

W ramach naszej „spiżarni literackiej” zapraszamy Was do udziału w konkursie. W dziewięciu słoikach zamknięte są tytuły książek a Waszym zadaniem jest ich odgadnięcie. W przyszły poniedziałek wylosujemy trzy osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi i nagrodzimy słodkim upominkiem.

spiz spiza

Dzień Czekolady

Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Tym słynnym cytatem, pochodzącym z książki Forrest Gump, zachęcano wszystkich naszych czytelników do wspólnego świętowania Dnia Czekolady w czwartek 12 kwietnia. Można było wylosować smaczną czekoladkę i przy okazji dokonać trafnego wyboru książkowego ;)
Podczas długiej przerwy odbył się quiz z wiedzy o czekoladzie, w którym nagrodami były oczywiście CZEKOLADY :)
Dziękujemy za wspólną, smaczną zabawę!

Książka roku 2017

W nowym roku witamy Was wynikami głosowania na książkę, która w 2017r. najbardziej Was urzekła, zafascynowała, zapadła w pamięci… Większością Waszych głosów zaszczytny tytuł Książki Roku 2017 zdobył Więzień labiryntu Jamesa Dashner-a!

Jednocześnie informujemy, że spośród osób biorących udział w zabawie wylosowałyśmy dwie, które zapraszamy do biblioteki po słodkie niespodzianki ;) Są to Wiktoria Gniazdo z kl. 1 TL oraz Kacper Drab z kl. 2 TPS.

ksiazka roku

Literatura na ekranie

Chętni uczniowie wzięli dzisiaj udział w konkursie „Literatura na ekranie”, który odbył się
w związku obchodzonym w weekend świętem kina. Zaprezentowali swoją wiedzę z treści książek takich jak: Gra o tron, Władca pierścieni, Hobbit, Harry Potter, Igrzyska śmierci, saga Zmierzch a także Więzień Labiryntu, Lśnienie oraz saga o Wiedźminie. Musieli odpowiedzieć na pytania otwarte i zamknięte z książek i ich kinowych odpowiedników, a także stawić czoła kadrom z tych filmów. Trzeba przyznać, że „walka” była zacięta a różnice punktowe niewielkie.
Najlepsza okazała się Klaudia Wojakowska, drugie miejsce zajął Łukasz Kosowski a trzecie miejsce ex aequo Mateusz Miszka i Martyna Kotas. Na wyróżnienie zasługują także pozostali uczestnicy, którzy również wykazali się szczegółową wiedzą, dobrą pamięcią a także kreatywnością.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!
filmy

Święto kina

Kochani!
W związku ze zbliżającym się świętem kina zapraszamy na konkurs „Literatura na ekranie”

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, oglądanie filmów oraz chodzenie do kina jako miejsca rozrywki. Z tej okazji we wszystkich kinach biorących udział w wydarzeniu bilety na każdy seans kosztują jedynie 12 zł.
Więcej o akcji poczytacie tutaj.

My będziemy świętować 14 grudnia o godzinie 9.50 – wtedy odbędzie się konkurs, który sprawdzi Waszą wiedzę na temat książek i ich ekranizacji.

Serdecznie zapraszamy!!!

kino

Łamigłówki językowe

Zakończyliśmy rywalizację klas pierwszych w konkursie „Łamigłówki językowe”. W tym roku najlepsza okazała się klasa 1 TL, jednak należy zaznaczyć, że różnice w punktacji były niewielkie i wszyscy zasługują na ogromne brawa!
Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział!
konkurs 1

Ile waży książka?

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych trwa!
A czy wiecie ile waży książka? Ile waży wiedza?
U na możecie się tego dowiedzieć ;)

Zapraszamy na kolejny mini konkurs!
Tym razem Waszym zadaniem będzie określić przybliżoną wagę wskazanej książki. Dla ułatwienia będziecie mogli zważyć książki podobnej grubości. Przez kolejne trzy dni (od czwartku do poniedziałku) będzie wystawiana inna „lekturka”. Macie aż trzy szanse!
Powodzenia!!!

Jesienne przeTWORY literackie

Ogłaszamy kolejny konkurs w ramach MMBSz!!!

JESIENNE przeTWORY LITERACKIE

W trzech słoikach zamknięto tytuły trzech różnych książek. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tychże tytułów, ALE… nie można otwierać słoika! Możecie jedynie dotykać, wstrząsać, potrząsać słoikiem w celu poszukania wskazówek. 

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

Konkurs trwa od poniedziałku (9.10) do środy (11.10).

20171009_103537

Aktualizacja:
Laureaci mini konkursu:
Iza Woźniak kl. 2TL – słoik nr 1 „Cień wiatru”,
Weronika Dziewońska kl. 4TIN – słoik nr 2 „Pan Tadeusz”,
Łukasz Szcześniewski kl. 1TL/TPT – słoik nr 3 „Harry Potter i kamień filozoficzny”.
Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród!!!

MMBSz

Kochani!!!
Rozpoczynamy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych!

Przygotowaliśmy dla Was „trochę” atrakcji, a pierwsza z nich już na naszym facebook-u – szybki konkursik:

Ile książek jest w naszej bibliotece?

Możecie „wpaść” do nas, pooglądać regały, by ocenić na oko ile mamy książek – nie ukrywamy, że podpowiedź znajduje się na tymże blog-u ;)  Dla osoby, która poda liczbę książek najbardziej zbliżoną do prawidłowej, przewidziana jest mini nagroda. Czekamy do piątku, do 13.00.

Komu się nie uda – nic straconego! Od poniedziałku kolejne atrakcje!

Aktualizacja:
Wyniki konkursu: Ile książek jest w naszej bibliotece?
Na początek prawidłowa odpowiedź: 11764.
Najbliżej podanej liczby był Michał Święcicki – pomylił się TYLKO o 307 sztuk!
W związku z tym, że konkurs cieszył się dużym powodzeniem, postanowiłyśmy wyróżnić jeszcze dwie osoby:
Sabina Polak, która pomyliła się o 364 sztuki oraz
Konrad Jakubczyk o 386.
GRATULUJEMY

Literackie inspiracje – spotkanie z uczniami SP nr 35

17 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie z SP nr 35. Młodzież z naszej szkoły przygotowała dla swoich młodszych kolegów konkurs literacki: Czy znasz tę lekturę? Ku zaskoczeniu organizatorów, uczniowie klasy III D doskonale poradzili sobie z każdym poleceniem, udowadniając tym samym, iż rzeczywiście przeczytali i zapamiętali mnóstwo szczegółów
z zadanej lektury.  Uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy. Dziękujemy zarazem za podarunek ( malowidło przedstawiające sowy), które dzieci wykonały specjalnie dla uczniów Zespołu Szkół nr 6.

sp 4 sp sp 1 sp 2 sp 3