Archiwa kategorii: Konkursy

Wielkanocne jajo

Edit: Gratulujemy bystrego oka
1 miejsce – Karol Jaremczak
2 miejsce – Krystian Stankowski
3 miejsce – Jakub Bajor oraz Patrycja Żołna

Zapraszamy Was na mini-konkurs „Ile jajek jest w słoiku?”
Słoik można oglądać, dotykać, przewracać, ale nie można go otwierać. Jeśli zgadniesz lub będziesz najbliżej prawidłowej odpowiedzi otrzymasz słodkość do wielkanocnego koszyczka 🙂

Życie jest baśnią, a my jej bohaterami, co chcą żyć długo i szczęśliwie

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłosiliśmy konkurs na plakat dotyczący baśni lub legendy, którą warto przeczytać lub obejrzeć. Pracę można było wykonać dowolną techniką.

Po burzliwych naradach jury konkurs został rozstrzygnięty:
I miejsce – Dominika Markiewicz, kl. 3 TLg
II miejsce – Natalia Grzybek, kl. 3 TPSp
III miejsce ex aequo – Martyna Jastrzębska, kl. 1 TL oraz Kamil Gołaś, kl. 1 TL.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do kolejnych konkursów 🙂

Życie jest baśnią, a my jej bohaterami, co chcą żyć długo i szczęśliwie

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłaszamy konkurs na plakat dotyczący baśni lub legendy, którą warto przeczytać lub obejrzeć. Pracę można wykonać dowolną techniką i dostarczyć do biblioteki lub wysłać na adres: biblioteka.zs6tychy@gmail.com do 29 października 2021r. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 3 listopada.

Serdecznie zapraszamy

Liczy się pierwsze wrażenie

Mówi się, by nie sądzić książki po okładce, z drugiej strony… dlaczego? Czasem wystarczy jedno spojrzenie na książkę, by z ochotą po nią sięgnąć.

Ogłaszamy konkurs na projekt okładki lub plakat zachęcający do przeczytania ulubionej książki.

Edit: 19 listopada 2020 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsze miejsce zdobył Adam Matuszewski:

Kolejne miejsca powędrowały do Mikołaja Kotkowskiego oraz Mariusza Olka. Przyznano także wyróżnienie dla Dawida Dyrlagi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach

😃

Małe radości

Jest tylko jedno lekarstwo na duże kłopoty, małe radości
Karl Heinrich Waggerl

Kochani,
ogłaszamy konkurs na fotografię z okresu „domowej kwarantanny”, na której uwiecznicie Wasze małe lub wielkie radości.
Przesyłajcie je na adres biblioteka.zs6tychy@gmail.com.

Na początek wielka radość uwieczniona przez Panią Agnieszkę Betleję. Kiedyś kotek ten umilał czas nauczycielom i uczniom ZS nr 6.
kot

Spiżarnia literacka

Zapraszamy do naszej spiżarni literackiej. A w niej, tak jak w domowej spiżarni, przetwory najświeższe z tegorocznych zbiorów a także nieco starsze z zeszłych sezonów. Nieważne jak długo stoją na półce, jedne i drugie po otwarciu wyśmienicie smakują. Zawsze można się rozkoszować zarówno dawną jak i współczesną literaturą.

W ramach naszej „spiżarni literackiej” zapraszamy Was do udziału w konkursie. W dziewięciu słoikach zamknięte są tytuły książek a Waszym zadaniem jest ich odgadnięcie. W przyszły poniedziałek wylosujemy trzy osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi i nagrodzimy słodkim upominkiem.

spiz spiza

Dzień Czekolady

Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Tym słynnym cytatem, pochodzącym z książki Forrest Gump, zachęcano wszystkich naszych czytelników do wspólnego świętowania Dnia Czekolady w czwartek 12 kwietnia. Można było wylosować smaczną czekoladkę i przy okazji dokonać trafnego wyboru książkowego 😉
Podczas długiej przerwy odbył się quiz z wiedzy o czekoladzie, w którym nagrodami były oczywiście CZEKOLADY 🙂
Dziękujemy za wspólną, smaczną zabawę!

Książka roku 2017

W nowym roku witamy Was wynikami głosowania na książkę, która w 2017r. najbardziej Was urzekła, zafascynowała, zapadła w pamięci… Większością Waszych głosów zaszczytny tytuł Książki Roku 2017 zdobył Więzień labiryntu Jamesa Dashner-a!

Jednocześnie informujemy, że spośród osób biorących udział w zabawie wylosowałyśmy dwie, które zapraszamy do biblioteki po słodkie niespodzianki 😉 Są to Wiktoria Gniazdo z kl. 1 TL oraz Kacper Drab z kl. 2 TPS.

ksiazka roku

Literatura na ekranie

Chętni uczniowie wzięli dzisiaj udział w konkursie „Literatura na ekranie”, który odbył się
w związku obchodzonym w weekend świętem kina. Zaprezentowali swoją wiedzę z treści książek takich jak: Gra o tron, Władca pierścieni, Hobbit, Harry Potter, Igrzyska śmierci, saga Zmierzch a także Więzień Labiryntu, Lśnienie oraz saga o Wiedźminie. Musieli odpowiedzieć na pytania otwarte i zamknięte z książek i ich kinowych odpowiedników, a także stawić czoła kadrom z tych filmów. Trzeba przyznać, że „walka” była zacięta a różnice punktowe niewielkie.
Najlepsza okazała się Klaudia Wojakowska, drugie miejsce zajął Łukasz Kosowski a trzecie miejsce ex aequo Mateusz Miszka i Martyna Kotas. Na wyróżnienie zasługują także pozostali uczestnicy, którzy również wykazali się szczegółową wiedzą, dobrą pamięcią a także kreatywnością.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!
filmy