Miesięczne archiwum: wrzesień 2014

Nowości w bibliotece

Więzień labiryntu – James Dashner

wiezien-labiryntu-

„Więzień Labiryntu” to jedna z najbardziej wciągających i nasyconych akcją książek ostatnich miesięcy, która trzyma w napięciu od początku aż do ostatniej strony.

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.
Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.
Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.

Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie?
Jaka jest ich rola?
Kim są Stwórcy, którzy sprawują nad nimi kontrolę?
Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście?
Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi?

Szansa jest tylko jedna:
Znajdź wyjście albo giń.

James Dashner utkał pasjonującą powieść osadzoną w dystopijnym świecie. „Więzień Labiryntu” jest pierwszą częścią trylogii, która chwyci czytelnika za gardło i nie puści aż do ostatniej strony, ponieważ każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru…

Ręka mistrza – Stephen King

reka_mistrza

Najlepsza od lat książka mistrza grozy Stephena Kinga! „Ręka mistrza” to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna. Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i równowagę psychiczną. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom, wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu, nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake’ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości, nieposkromiona moc dzieł Freemantle’a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości.

Nawałnica mieczy. Krew i złoto – George R.R. Martin

-krew-i-zloto

„Nawałnica mieczy. Tom 2. Krew i złoto” autorstwa George’a R. R. Martina to druga część trzeciego tomu cyklu „Pieśni Lodu i Ognia”, który zdobył uznanie czytelników i krytyków literackich na całym świecie. Jest to powieść fantasy, której akcja rozgrywa się w świecie o udokumentowanych ośmiu tysiącach lat historii. Świat ten staje w obliczu nadciągającej groźnej zimy.

Małżeństwo we troje – Eric-Emmanuel Schmitt

malzenstwo

Książka pt. „Małżeństwo we troje” Erica-Emmanuela Schmitta to opowieść o głęboko skrywanych uczuciach i relacjach z najbliższymi.

Czuła, że świat jej się zawalił, kiedy opuścił ją tak nagle. Pozostawił po sobie pustkę. Poczuła się zupełnie bezbronna. Jej nowy wybranek miał wszystko poskładać w całość i pomóc zapomnieć o przeszłości. Nie potrafiła. Dręczyła ją ciągle jedna myśl, która nie dawała jej spokoju. Kim był jej poprzedni mąż? Dopóki nie odkryje prawdy o nim, nie będzie mogła ułożyć sobie życia na nowo…

Witaj, świecie!

Z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015 zmieniły się godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 8:00 – 15:00
Środa 7:00 – 15:00
Czwartek 7:00 – 14:00
Piątek 8:00 – 15:00

Pracować będą z Wami dwie panie bibliotekarki:
mgr Ilona Kaszuba
mgr Anna Wójcik