Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Dzień Książki

24 kwietnia uczniowie z klasy 2 TPS oraz 1 TL razem z innymi uczniami tyskich szkół świętowali Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Spotykając się w Mediatece wzięli udział w akcji Czytanie w przestrzeni publicznej. Sięgając po książki udowadniali, że czytać może każdy i wszędzie!

Książka z jajem

W przedświąteczną środę odbyła się akcja, której celem było promowanie czytelnictwa oraz kultywowanie wielkanocnych tradycji. Tego dnia nasi czytelnicy losowali pisankę z ukrytym tytułem nowości wydawniczej znajdującej się w bibliotece. Dodatkiem do wylosowanej książki było czekoladowe jajo.

Maraton czytelniczy w SP nr 35

3 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w maratonie czytelniczym w Szkole Podstawowej nr 35. Karolina, Marek oraz Mateusz z klasy III TL przeczytali młodym czytelnikom książkę „Dzwoń pod 112″. Książka swoją treścią i typografią zachęca do czytania a jednocześnie przypomina w jakich sytuacjach należy korzystać z linii ratunkowej.

Dzieci za wspólnie spędzony czas przy czytaniu podarowały kolejne ręcznie wykonane sowy.

20170404_124050