Miesięczne archiwum: Luty 2018

Nie taki język straszny

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji bibliotekarze zaprosili na gimnastykę języka i sprawdzenie swoich możliwości w zabawie „Łamańce językowe”. Było sporo śmiechu – uczniowie przekonali się, że dla obcokrajowców język polski może być trudny ;) Oprócz tego chętni mogli wziąć udział w mini konkursie, z którego wyłoniono dwóch laureatów najsprawniej i bezbłędnie posługujących się naszym językiem narodowym.

jezyk

Randka z książką

W Dzień Świętego Walentego zaprosiliśmy naszych uczniów do kącika literackiego na „randkę z książką”. Każdy kto postanowił wybrać się na to zaszczytne „spotkanie” otrzymał walentynkowego cukierka.
Frekwencja czytelników była tak duża, iż zabrakło słodkości! Na szczęście nie zabrakło książek ;)

wal1wal2 wal