Miesięczne archiwum: Październik 2013

Z polszczyzną za pan brat

30 października 2013 r. odbyła się VI już edycja konkursu Z polszczyzną za pan brat. Trzyosobowe zespoły z klas pierwszych rywalizowały ze sobą wykorzystując umiejętności posługiwania się słownikami oraz zastosowania zasad poprawnej polszczyzny. Zmagali się także z łamigłówkami słownymi oraz redagowali zaproszenie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wyobraźnią, a zwycięskie drużyny otrzymały słodkie upominki.

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – klasa I TPS
II miejsce – klasa I TIN
III miejsce – klasa I TL

Zwycięzcy konkursu - klasa I TPS

Zwycięzcy konkursu – klasa I TPS

Galeria z konkursu

Tydzień Zakazanych Książek

Od wieków w Polsce i na całym świecie aresztuje się nie tylko ludzi, ale także… książki. Zabrania się ich czytania, posiadania w domowej biblioteczce, a nawet zaglądania do nich w publicznych czytelniach i bibliotekach.

Jakie były przyczyny tego rodzaju zakazów? Których tytułów nie pozwalano czytać Polakom? Których książek nie wolno czytać także dzisiaj?

Wszystkich tych, którzy chcieli poznać odpowiedzi na te pytania zaprosiliśmy we wrześniu do biblioteki szkolnej. Wyodrębniono specjalny regał z czerwono-białą taśmą, przy którym można było zapoznać się z listą „zakazanych książek”, dotknąć je, obejrzeć, a także wypożyczyć. Akcji towarzyszyły rozwieszone po szkole, skłaniające do refleksji plakaty oraz wywieszki „Czy wiesz, że…”

zakazane

Gwiaździsty Rajd z Książką

1 października 2013r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I Tyskim Gwiaździstym Rajdzie z Książką.

W imprezie uczestniczyło 27 drużyn reprezentujących 27 tyskich szkół, łącznie było ok. 220 osób. Każdy zespół, w drodze ze szkoły na Plac Baczyńskiego, odwiedził jedną z Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz spotkał się z przewodnikiem Muzeum Miejskiego. Podczas uroczystego zakończenia uczennice naszej szkoły odczytały wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Erotyk”.

Celem rajdu była przede wszystkim promocja książki, biblioteki i czytelnictwa. Uczniowie mieli również możliwość zaznajomienia się z fragmentami historii naszego miasta oraz utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się w po drogach.

Galeria

Reprezentacja ZS nr 6 w składzie: Krystian Duda, Remigiusz Dwornicki, Kamil Ejchorst, Dawid Gąsior, Karolina Machulec, Angelika Tokarz

2013-10-01 12.38.52