Miesięczne archiwum: Grudzień 2017

W świątecznym klimacie – spotkanie w Świetlicy Seniora

15 grudnia młodzież z naszej szkoły wzięła udział w przedświątecznym spotkaniu w Świetlicy Seniora. Z tej okazji tradycyjnie uczniowie przygotowali coś dla duszy i ciała. Oprócz pięknie wyśpiewanych pastorałek oraz wyrecytowanych wierszy przygotowano dla podopiecznych świetlicy słodki poczęstunek. Podczas spotkania, zarówno młodsze jak i starsze pokolenie, wymieniło swoje spostrzeżenia na temat przeżywania, obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia tutaj

20171215_121323

Literatura na ekranie

Chętni uczniowie wzięli dzisiaj udział w konkursie „Literatura na ekranie”, który odbył się
w związku obchodzonym w weekend świętem kina. Zaprezentowali swoją wiedzę z treści książek takich jak: Gra o tron, Władca pierścieni, Hobbit, Harry Potter, Igrzyska śmierci, saga Zmierzch a także Więzień Labiryntu, Lśnienie oraz saga o Wiedźminie. Musieli odpowiedzieć na pytania otwarte i zamknięte z książek i ich kinowych odpowiedników, a także stawić czoła kadrom z tych filmów. Trzeba przyznać, że „walka” była zacięta a różnice punktowe niewielkie.
Najlepsza okazała się Klaudia Wojakowska, drugie miejsce zajął Łukasz Kosowski a trzecie miejsce ex aequo Mateusz Miszka i Martyna Kotas. Na wyróżnienie zasługują także pozostali uczestnicy, którzy również wykazali się szczegółową wiedzą, dobrą pamięcią a także kreatywnością.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!
filmy

Święto kina

Kochani!
W związku ze zbliżającym się świętem kina zapraszamy na konkurs „Literatura na ekranie”

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, oglądanie filmów oraz chodzenie do kina jako miejsca rozrywki. Z tej okazji we wszystkich kinach biorących udział w wydarzeniu bilety na każdy seans kosztują jedynie 12 zł.
Więcej o akcji poczytacie tutaj.

My będziemy świętować 14 grudnia o godzinie 9.50 – wtedy odbędzie się konkurs, który sprawdzi Waszą wiedzę na temat książek i ich ekranizacji.

Serdecznie zapraszamy!!!

kino