Archiwa kategorii: Wycieczki

Oskar i pani Róża

8 października wzięliśmy udział w spektaklu „Oskar i pani Róża”. Emocjonalna historia chłopca chorego na raka poruszyła nasze serca.

Kto z nami nie był niech żałuje ;)

Podróż muzyczna

Tak odbywaliśmy aktywną, muzyczną podróż w czasie i przestrzeni.

Zwiedzanie stolicy

W czwartek i piątek uczniowie klas 2TL i 2TIN zwiedzali z nami stolicę. Program wycieczki był napięty. Po długiej, ale przyjemnej podróży pociągiem wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, następnie wzięliśmy udział w lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego a wieczorową porą spacerowaliśmy po łazienkach, bulwarach wiślanych oraz zachwycaliśmy się urokami starego miasto. Drugiego dnia przeszliśmy trasą „piłkarskich emocji” na PGE Narodowy oraz przeprowadzaliśmy doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. Przemieszczaliśmy się głównie pieszo i mieliśmy w nogach wiele kilometrów, ale każdy dał radę! Wycieczka była bardzo udana i na długo zostanie w naszej pamięci.

Młoda Filharmonia

9 marca po raz kolejny chętni uczniowie wzięli udział w  koncercie umuzykalniającym w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Tym razem motywem przewodnim koncertu były tańce z różnych stron świata. Młodzież wysłuchała utworów w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej takich jak: czardasz, zorba, tango.

filh

Święto literatury

26-29 października to czas dla miłośników książki. Każdy kto kocha literaturę MUSI pojechać na 21. Targi Książki do Krakowa. Podczas imprezy odbywać się będą spotkania z autorami, warsztaty a także konkursy dotyczące świata literackiego. Jednak przede wszystkim będzie na Was czekać mnóstwo wydawców oferujących wszelkie gatunki literatury. Będziecie mogli także wybierać spośród książkowych nowości i bestsellerów w atrakcyjnych cenach

Ta literacka uczta co roku przyciąga tłumy – nie może Was tam zabraknąć!!!

Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj

Wycieczka „logistyków” do Biblioteki Śląskiej

13 czerwca uczniowie klasy 1 TL wybrali się z nami na wycieczkę do Biblioteki Śląskiej. Głównym zamierzeniem było zapoznanie się z systemem przechowywania zbiorów, czyli  z zautomatyzowanym magazynem wysokiego składowania, który zajmuje dwie ostatnie kondygnacje budynku.

Dla „logistyków” szczególnie ciekawe były szczegóły z magazynu:

  • 16 000 pojemników z najczęściej pożyczanymi książkami,
  • 5 sekcji magazynowych,
  • 8 metrów wysokości i 18 metrów długości mają konstrukcje regałów,
  • 5 robotów (Mustangi) podaje pojemniki,
  • 3 m/s to prędkość z jaką poruszają się maszyny,
  • 3 min. to czas, w jakim maszyny znajdują zamówioną książkę.

Przekazaniu woluminów do wypożyczalni lub czytelni służy system transportu wewnętrznego Telelift-UniCar, złożony z wózków, sieci torów i stacji odbiorczych.
Wszystko razem umożliwia zrealizowanie zamówienia w ciągu około 15 minut.

Po odwiedzeniu magazynu uczestniczyliśmy w pokazie przygotowanym w ramach programu BŚ „Inter Libros” – Zanim pojawiła się empetrójka – płyty analogowe, pocztówki, kasety.

W czasie wycieczki uczniowie zyskali nową wiedzę techniczną a przy okazji zapoznali się z wystawą przygotowaną w 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Pamięć Kościuszki, zwiedzili Bibliotekę i dowiedzieli się co nieco o jej historii.

 

Rajd z książką

4 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Gwiaździstym Rajdzie z Książką.
W tym roku uczniowie zabrali ze sobą nowości wydawnicze zakupione  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, rekomendując tym samym wybrane przez siebie utwory. Oprócz spaceru z książką i towarzyszącym podróży po mieście refleksjom czytelniczym, uczniowie mieli okazję porozmawiać z tyskimi przewodnikami na temat historii i aktualnych zdarzeń związanych z naszym miastem.

234

6

Warsztaty w CINiBA

30 września uczniowie z naszej szkoły wraz z bibliotekarzami wzięli udział w warsztatach, pt.: „Sztuka szukania w labiryncie internetu.” Uczniowie mieli także okazję zwiedzić jedną
z najnowocześniejszych bibliotek w kraju, poznając zarazem zasady korzystania z zasobów bibliotek cyfrowych.

6 710 9

Poranek edukacyjny w NOSPR i wystawa „Memy” w CINiBA

20 kwietnia 2016r. uczniowie z klasy II TIN uczestniczyli w koncercie w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Motywem przewodnim poranka edukacyjnego,
z cyklu Muzyka między sacrum a profanum, był taniec stanowiący istotny element kultury.

Wcześniej młodzież miała okazję zobaczyć w Centrum Informacji Naukowej wystawę współczesnej artystki Marty Frej zatytułowaną Memy.memy nospr 2 memy 2 nospr

Jazz symfonicznie – koncert edukacyjny w Filharmonii Śląskiej

8 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół nr 6 uczestniczyła w koncercie edukacyjnym
w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Koncert symfoniczny poprowadziła znana prelegentka, która interesująco komentowała prezentowane utwory.

Kwietniowe spotkanie poświęcone było muzyce jazzowej i miało na celu pokazanie słuchaczom, iż możliwe jest łączenie muzyki klasycznej z muzyką popularną, rozrywkową.

filharmonia