Miesięczne archiwum: Październik 2019

Książka cenna jak brylant

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 18 na wspólne czytanie bajek. Uczniowie dobrze się bawili podczas słuchania opowieści o niechcianej książce. Efektem lektury było wykonanie kolorowych planów domów wypełnionych książkami oraz poznanie zalet czytania.

Wielki sukces polskiej pisarki

!!! Olga Tokarczuk otrzymała literacką nagrodę Nobla „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Zachęcamy do zapoznania się z jej utworami, szczególnie z Księgami Jakubowymi, monumentalnym dziełem Olgi Tokarczuk, które zostało przetłumaczone na wiele języków obcych oraz podkreśla się jego ponadczasowe znaczenie i przesłanie.

jakubowe

W naszej bibliotece znajdziecie również inne tytuły:

Bieguni
Dom dzienny, dom nocny
E.E.
Lalka i perła
Podróż ludzi Księgi
Prawiek i inne czasy
Szafa

Oskar i pani Róża

8 października wzięliśmy udział w spektaklu „Oskar i pani Róża”. Emocjonalna historia chłopca chorego na raka poruszyła nasze serca.

Kto z nami nie był niech żałuje 😉

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od 20. lat obchodzimy Święto Bibliotek Szkolnych!
Święto ma na celu zwrócić uwagę na ogromną rolę Biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE… Zaczęliśmy go od przygotowania plakatów 😉