Miesięczne archiwum: Kwiecień 2018

Dzień Czekolady

Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Tym słynnym cytatem, pochodzącym z książki Forrest Gump, zachęcano wszystkich naszych czytelników do wspólnego świętowania Dnia Czekolady w czwartek 12 kwietnia. Można było wylosować smaczną czekoladkę i przy okazji dokonać trafnego wyboru książkowego ;)
Podczas długiej przerwy odbył się quiz z wiedzy o czekoladzie, w którym nagrodami były oczywiście CZEKOLADY :)
Dziękujemy za wspólną, smaczną zabawę!

Światowy Dzień Sportu w bibliotece, czyli trening funkcjonalny z książką

W ramach obchodów Światowego Dnia Sportu 6 kwietnia nasi uczniowie zostali zaproszeni na krótki trening biblioteczny. Chętne osoby mogły sprawdzić swoje siły i rozbudować mięśnie podczas podnoszenia nietypowych ciężarów. „Książkowe hantle”, „wykroki z książkami” i „martwy ciąg z książkami” uświadomiły młodzieży, ile wiedzy mogą udźwignąć ;) Ponadto młodzi sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności wykorzystując przygotowane stanowiska. Mamy nadzieję, że ćwiczenia z książką nie tylko uwolniły hormon szczęścia, ale także przyczyniły się do rozwoju intelektualnego naszych czytelników.

Spotkanie z przedszkolakami

Kontynuując świętowanie Dnia Teatru, 28 marca odwiedziliśmy przedszkolaki z Akademii Radosnego Malucha. Nasi uczniowie wraz z maluszkami w mistrzowski sposób zaprezentowali „Rzepkę” Juliana Tuwima. Nawzajem uczyli się trudnej sztuki teatralnej, rozwijali własne zainteresowania. Kolejnym punktem spotkania były zabawy ruchowe i zagadki na podstawie  bajek dla dzieci. W podziękowaniu przedszkolaki ze swoimi paniami przygotowały dla nas piękne dyplomy.

29792753_2070265656334359_5244540034924675072_n