Miesięczne archiwum: Październik 2018

Kosmosmerf – najważniejsza jest przyjaźń

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 18 na wspólne czytanie bajek. Uczniowie dobrze się bawili podczas słuchania opowieści o „Kosmosmerfie”. Efektem lektury było wykonanie kolorowych rakiet i poznanie wartości przyjaźni.

Zwiedzanie stolicy

W czwartek i piątek uczniowie klas 2TL i 2TIN zwiedzali z nami stolicę. Program wycieczki był napięty. Po długiej, ale przyjemnej podróży pociągiem wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, następnie wzięliśmy udział w lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego a wieczorową porą spacerowaliśmy po łazienkach, bulwarach wiślanych oraz zachwycaliśmy się urokami starego miasto. Drugiego dnia przeszliśmy trasą „piłkarskich emocji” na PGE Narodowy oraz przeprowadzaliśmy doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. Przemieszczaliśmy się głównie pieszo i mieliśmy w nogach wiele kilometrów, ale każdy dał radę! Wycieczka była bardzo udana i na długo zostanie w naszej pamięci.