Archiwa autora: Biblioteka ZS nr 6

Światowy Dzień Pszczół

Jeśli pszczoły wyginą to ludzie również. A jeśli komuś wydaje się to abstrakcją, to wystarczy zagłębić się w temat jak ważną rolę pełnią one w ekosystemie.

My ze swojej strony polecamy Wam budującą, uroczą opowieść: „Sekretne życie pszczół”. To światowy bestseller dzięki któremu poznacie nie tylko życie tych niesamowitych owadów, ale także Amerykę lat 60. XX wieku.

Wielkanocne jajo

Edit: Gratulujemy bystrego oka
1 miejsce – Karol Jaremczak
2 miejsce – Krystian Stankowski
3 miejsce – Jakub Bajor oraz Patrycja Żołna

Zapraszamy Was na mini-konkurs „Ile jajek jest w słoiku?”
Słoik można oglądać, dotykać, przewracać, ale nie można go otwierać. Jeśli zgadniesz lub będziesz najbliżej prawidłowej odpowiedzi otrzymasz słodkość do wielkanocnego koszyczka 🙂

Europejski Dzień Mózgu

Mózg sprawia, że jesteś tym, kim jesteś: poznajesz świat, uczysz się, odczuwasz emocje, np. zakochujesz się, przetwarzasz rzeczywistość – po prostu żyjesz.
Dlatego troszcz się o niego. Każdego dnia dostarczają odpowiednich składników odżywczych – oglądaj piękne widoki myśl pozytywnie 🙂

Dzień motyli

Kochani, wejdźmy w ten nowy tydzień z nową energią (nadzieją) i pragnieniem zmiany. Inspiracją niech staną się dla nas motyle, które najlepiej wiedzą, jak żyć jeszcze piękniej i pełniej.
W Dzień Motyli spójrz na te urokliwe owady, przejdź wewnętrzną metamorfozę, rozwiń skrzydła i uwierz, że wszystko co dobre, jest tuż obok.

Walentynki

Zbliżają się Walentynki

❤️

Z tej okazji dzisiaj coś dla każdego miłośnika literatury romantycznej. Ale… „Love, Rosie” to coś więcej niż tylko historia miłosna – to także utwór o pokonywaniu trudności, wytrwałości w dążeniu do celu a przede wszystkim o sile prawdziwej przyjaźni.
Czy każdy ma swoją „drugą połówkę”? Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Może dowiecie się tego, czytając tę ciepłą i wzruszającą, ale niebanalną opowieść