Miesięczne archiwum: grudzień 2020

E-czytelnia poleca na Święta

Dla wszystkich miłośników świąt, śniegu i dobrej literatury polecamy w e-czytelni najpiękniejsze utwory o wielkiej mocy miłości. Uczuciu, podanemu czytelnikowi wraz z innymi subtelnymi dodatkami.

I pamiętajcie: Miłość jest najważniejsza a „w śnieżną noc, kiedy działa magia świąt, zdarzyć się może wszystko”.

Poczuj się szczęśliwy

„Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami”.
[Adalbert Ludwig Bolling]

Czym jest szczęście? Jak je zdefiniować? Jest ono chyba na tyle złożone, że pozostaje niezgłębione. Można powiedzieć, że jest to stan, kiedy jest nam po prostu dobrze. Dlatego polecamy kilka książek o szczęściu – wybierz tę, której nie czytałeś, przygotuj sobie koc, coś ciepłego do popijania i poczuj się szczęśliwy

🙂

(Nie)Odjazdowe życie

Dzisiaj polecamy Wam jedną z naszych „świeżynek”.

Bracia Collins to rozpoznawalna marka wśród wielu fanów motoryzacji. Ale czy tak naprawdę wiemy jaka była ich droga do sukcesu?

Tę książkę można potraktować jak opowieść o zwycięstwie na przekór wszystkim przeciwnościom. Można jak literaturę motywacyjną, bo mówi ona także o tym, że nie wolno porzucać marzeń. A można też potraktować ją po prostu jako fascynującą historię o tym, jak Grzesiek i Rafał stali się Gregiem i Ralphem.

Zdalna wizyta

Ze względu na pandemię nie wzięliśmy udziału w zaplanowanym koncercie w Filharmonii Śląskiej. Ale nie wszystko stracone. Możemy dzisiaj uczestniczyć w nim wirtualnie, we własnych domach poczuć magię tego miejsca.

Zapraszamy do wysłuchania koncertu w ramach 8. Międzynarodowych Dni H.M. Góreckiego „HoloGramy”.

Wiedźmikołaj

Byliście grzeczni? Do nas w tym roku już zawitał… „Wiedźmikołaj”. Polecamy Wam fantastyczną opowieść pełną humoru, ale… musicie wierzyć – niestety, brak wiary ludzi sprawia, że Wiedźmikołaj znika…
Sięgnijcie także po inne zaskakujące części cyklu „Świat dysku” Terry’ego Pratchetta.