Miesięczne archiwum: Listopad 2016

Spotkanie z tyską pisarką

25 listopada odbyło się spotkanie z niezwykle energiczną i bardzo sympatyczną tyską pisarką Panią Magdaleną Kulus.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści Pani Magdaleny na temat etapów tworzenia książek oraz problemów zwykłej codzienności.

Na zakończenie autorka przygotowała konkurs, w którym nagrodą główną była książka pisarki „Blondyn i Blondyna.”

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję: Tak dla terapii na SMA w Polsce.

pisa pis 1pis 3

Książka łącznikiem międzypokoleniowym

25 listopada w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Tychach. Uczniowie z klasy III TL, poprzez zabawę oraz krótkie przedstawienie, zachęcali najmłodszych odbiorców do czytania książek. Przedszkolaki przygotowały dla naszych uczniów plakaty ukazujące ich ulubione postacie z bajek. Spotkanie było miłe i pouczające zarówno dla młodzieży jak i dla młodszego pokolenia.

przed 2 przed przed 1