Miesięczne archiwum: Październik 2020

E-czytelnia

Kochani!

Specjalnie dla Was stworzyłyśmy w bibliotece anty-covidowy kącik literacki. Póki co nie możemy się w nim spotykać, zachęcamy jednak do wirtualnego odwiedzania tego miejsca.

Poprzez naszą e-czytelnię będziemy udostępniać Wam najciekawsze książki ze szkolnych zbiorów.

Kasie West

Wśród ogromnego wyboru literatury młodzieżowej dziś chcemy Wam zaproponować autorkę młodego pokolenia – Kasie West. Jej książki czyta się z przyjemnością i zaciekawieniem, a sięgają po nie nie tylko dziewczęta.

W naszej bibliotece znajdziecie dwa tytuły „P.S I likeYou” oraz „Blisko ciebie”. Te z pozoru banalne historie o miłości, nie do końca takimi są. Kasie West pisze lekko i barwnie, w ciekawy sposób kreuje postaci. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Liczy się pierwsze wrażenie

Mówi się, by nie sądzić książki po okładce, z drugiej strony… dlaczego? Czasem wystarczy jedno spojrzenie na książkę, by z ochotą po nią sięgnąć.

Ogłaszamy konkurs na projekt okładki lub plakat zachęcający do przeczytania ulubionej książki.

Edit: 19 listopada 2020 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsze miejsce zdobył Adam Matuszewski:

Kolejne miejsca powędrowały do Mikołaja Kotkowskiego oraz Mariusza Olka. Przyznano także wyróżnienie dla Dawida Dyrlagi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach

😃

Światowy Dzień Mycia Rąk

Kochani!

Dzisiaj wyjątkowy dzień – Światowy Dzień Mycia Rąk.

Na 1 cm² naszych dłoni może znajdować się nawet 5 milionów zarazków. Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), niemal 70% zakażeń i zatruć to efekt brudnych rąk. W obecnej sytuacji jest to niezmiernie ważne – mobilizujmy ludzi do używania wody i mydła!!!