Archiwa kategorii: Spotkania

Radość z małych rzeczy

Świąteczne upominki wraz z życzeniami dotarły na czas do podopiecznych ze Świetlicy Seniora.

Uśmiech na twarzach seniorów wzrusza i raduje także tych, którzy te miłe upominki przygotowali. W takich chwilach utwierdzamy się w przekonaniu, że warto o innych pamiętać i że dobro powraca 🙂

Niepodległa w poezji

Jutro przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy Was do biblioteki oraz na szkolne korytarze, by przypomnieć sobie najpiękniejsze wiersze, które przepełnione są miłością do ojczyzny. Ich lektura skłania do refleksji, wzrusza i pozwala docenić fakt, że żyjemy w niepodległym kraju, choć ma on za sobą trudna historię.

Światowy Dzień Scrabble

Scrabble to prosta, wciągająca gra znana na całym świecie. Wymyślił ją bezrobotny, trzydziestodwuletni architekt Alfred Butts w 1931 roku w czasach Wielkiego Kryzysu. Początki nie były łatwe, a dzisiaj przy Scrabble podobno relaksuje się Królowa Elżbieta, Barack Obama czy gwiazdy show-biznesu.

Bez względu na miejsce i czas ta gra jest dla wszystkich! Pozytywne emocje, zdrowa rywalizacja, rozwijanie wyobraźni, zasobu słownictwa i ćwiczenie mózgu – same plusy!

Dzień Scrabble świętuj partyjką gry. Zrób to w gronie rodziny lub przyjaciół (także on-line😉).

Książka cenna jak brylant

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 18 na wspólne czytanie bajek. Uczniowie dobrze się bawili podczas słuchania opowieści o niechcianej książce. Efektem lektury było wykonanie kolorowych planów domów wypełnionych książkami oraz poznanie zalet czytania.

Karnawałowa podróż sentymentalna

5 lutego odwiedziliśmy seniorów ze świetlicy przy kościele pw. bł. Karoliny.
Uczniowie zaprosili starsze osoby w karnawałową podróż sentymentalną przy muzyce z lat ich młodości. Mimo różnic pokoleniowych wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

Warsztaty plastyczne

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział w warsztatach plastycznych. Utworzyliśmy kilkadziesiąt przepięknych, bożonarodzeniowych kartek, które zostaną przekazane do Hospicjum.

Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna przygotowała szereg akcji. Stworzono wystawy: Droga do niepodległości, Z czym Ci się kojarzy wolność, Niepodległość w malarstwie. Zorganizowano spotkanie czytelnicze Polsko, nie jesteś już niepodległą – wiersze o niepodległości oraz spotkanie muzyczne Na patriotyczną nutę. Spektakularnym zdarzeniem był „Flash mob” – nasi uczniowie wykonali napis Wolność kocham
i rozumiem
, który prezentowali w przestrzeni publicznej. Największym zainteresowaniem cieszył się quiz interaktywny Kocham Cię Polsko będący zwieńczeniem całego tygodnia.

Kosmosmerf – najważniejsza jest przyjaźń

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 18 na wspólne czytanie bajek. Uczniowie dobrze się bawili podczas słuchania opowieści o „Kosmosmerfie”. Efektem lektury było wykonanie kolorowych rakiet i poznanie wartości przyjaźni.