Miesięczne archiwum: Październik 2017

Halloween

Strrrasznie ekscytująca literatura! Wyszarpnij coś na Halloween, bo zrobi to za Ciebie wiedźma ;)

Święto literatury

26-29 października to czas dla miłośników książki. Każdy kto kocha literaturę MUSI pojechać na 21. Targi Książki do Krakowa. Podczas imprezy odbywać się będą spotkania z autorami, warsztaty a także konkursy dotyczące świata literackiego. Jednak przede wszystkim będzie na Was czekać mnóstwo wydawców oferujących wszelkie gatunki literatury. Będziecie mogli także wybierać spośród książkowych nowości i bestsellerów w atrakcyjnych cenach

Ta literacka uczta co roku przyciąga tłumy – nie może Was tam zabraknąć!!!

Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj

Ile waży książka?

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych trwa!
A czy wiecie ile waży książka? Ile waży wiedza?
U na możecie się tego dowiedzieć ;)

Zapraszamy na kolejny mini konkurs!
Tym razem Waszym zadaniem będzie określić przybliżoną wagę wskazanej książki. Dla ułatwienia będziecie mogli zważyć książki podobnej grubości. Przez kolejne trzy dni (od czwartku do poniedziałku) będzie wystawiana inna „lekturka”. Macie aż trzy szanse!
Powodzenia!!!

Nie z tej ziemi…

Odskocznią od codzienności był dla naszych uczniów wczorajszy wyjazd do Filharmonii Śląskiej. Podczas koncertu „Nie z tej ziemi…” wysłuchali oni kompozycji W.A.Mozarta, R. Straussa oraz muzyki z filmów science fiction, połączonych z projekcją fragmentów. Dzięki temu przenieśli się w inną rzeczywistość – przestrzeń kosmiczną pełną różnorodnych dźwięków i brzmień.

Zaskoczeniem dla niektórych był fakt, że w tego typu miejscach kultury wcale nie jest nudno ;) Uczniowie zapewnili, że chętnie wezmą udział w kolejnych koncertach!

20171012_104353

Jesienne przeTWORY literackie

Ogłaszamy kolejny konkurs w ramach MMBSz!!!

JESIENNE przeTWORY LITERACKIE

W trzech słoikach zamknięto tytuły trzech różnych książek. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tychże tytułów, ALE… nie można otwierać słoika! Możecie jedynie dotykać, wstrząsać, potrząsać słoikiem w celu poszukania wskazówek.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

Konkurs trwa od poniedziałku (9.10) do środy (11.10).

20171009_103537

Aktualizacja:
Laureaci mini konkursu:
Iza Woźniak kl. 2TL – słoik nr 1 „Cień wiatru”,
Weronika Dziewońska kl. 4TIN – słoik nr 2 „Pan Tadeusz”,
Łukasz Szcześniewski kl. 1TL/TPT – słoik nr 3 „Harry Potter i kamień filozoficzny”.
Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród!!!

MMBSz

Kochani!!!
Rozpoczynamy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych!

Przygotowaliśmy dla Was „trochę” atrakcji, a pierwsza z nich już na naszym facebook-u – szybki konkursik:

Ile książek jest w naszej bibliotece?

Możecie „wpaść” do nas, pooglądać regały, by ocenić na oko ile mamy książek – nie ukrywamy, że podpowiedź znajduje się na tymże blog-u ;)  Dla osoby, która poda liczbę książek najbardziej zbliżoną do prawidłowej, przewidziana jest mini nagroda. Czekamy do piątku, do 13.00.

Komu się nie uda – nic straconego! Od poniedziałku kolejne atrakcje!

Aktualizacja:
Wyniki konkursu: Ile książek jest w naszej bibliotece?
Na początek prawidłowa odpowiedź: 11764.
Najbliżej podanej liczby był Michał Święcicki – pomylił się TYLKO o 307 sztuk!
W związku z tym, że konkurs cieszył się dużym powodzeniem, postanowiłyśmy wyróżnić jeszcze dwie osoby:
Sabina Polak, która pomyliła się o 364 sztuki oraz
Konrad Jakubczyk o 386.