Archiwa kategorii: Inne akcje

Europejski Dzień Mózgu

Mózg sprawia, że jesteś tym, kim jesteś: poznajesz świat, uczysz się, odczuwasz emocje, np. zakochujesz się, przetwarzasz rzeczywistość – po prostu żyjesz.
Dlatego troszcz się o niego. Każdego dnia dostarczają odpowiednich składników odżywczych – oglądaj piękne widoki myśl pozytywnie 🙂

Dzień motyli

Kochani, wejdźmy w ten nowy tydzień z nową energią (nadzieją) i pragnieniem zmiany. Inspiracją niech staną się dla nas motyle, które najlepiej wiedzą, jak żyć jeszcze piękniej i pełniej.
W Dzień Motyli spójrz na te urokliwe owady, przejdź wewnętrzną metamorfozę, rozwiń skrzydła i uwierz, że wszystko co dobre, jest tuż obok.

Literacki kalendarz adwentowy

Od 1 grudnia rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i z niecierpliwością odliczamy każdy dzień. By umilić ten czas proponujemy coodzienne spotkania z literaturą i tradycją świąteczną w formie Literackiego Kalendarza Adwentowego.

Dla pierwszego czytelnika, który „zerwie” kartkę z kalendarza czeka niespodzianka.

Niepodległa w poezji

Jutro przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy Was do biblioteki oraz na szkolne korytarze, by przypomnieć sobie najpiękniejsze wiersze, które przepełnione są miłością do ojczyzny. Ich lektura skłania do refleksji, wzrusza i pozwala docenić fakt, że żyjemy w niepodległym kraju, choć ma on za sobą trudna historię.

Bajki…

Bohaterowie bajek wypowiadają dla nas ważne, pouczające słowa. Warto sobie przypomnieć niektóre z nich i odnieść do własnego życia. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek proponujemy Wam myśli uniwersalne nie tylko dla dzieci…

Czytaj.pl

Kolejny raz nasza szkoła została zakwalifikowana do akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę”.

W tym roku wybrano tytuły nie z tej ziemi! Lem, Małecki, Kańtoch – to tylko niektóre z elektryzujących nazwisk na liście dwunastu bestsellerów, które możecie przeczytać zupełnie za darmo.
Wystarczy, że wykonacie kroki z instrukcji zawartej na plakacie i już możecie cieszyć się nowymi książkami 

Z akcji Czytaj PL skorzystasz nie tylko na smartfonie czy tablecie, ale również na czytnikach Kindle™ i inkBOOK!
Czas macie do 30 listopada. 

Baśnie i legendy z całego świata

Słowa „Dawno, dawno temu. . . ” od razu przenoszą nas do magicznego świata książek, dzięki którym możemy poznać przygody wróżek, goblinów, smoków i nie tylko. Istnieją historie przekazywane od wielu pokoleń, które przekazują nam wartości i przybliżają różnorodną kulturę. Dowiedzmy się więcej o krajach na całym świecie za pośrednictwem opowieści.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w tym roku zapraszamy do przemyślenia związku między książką, czytelnictwem, baśniami i legendami.Zapraszamy do świętowania