Miesięczne archiwum: Październik 2016

Konkurs: Z polszczyzną za pan brat – IX edycja

27 października w bibliotece szkolnej odbyła się IX edycja konkursu dla klas I:
Z polszczyzną za pan brat. W tym roku uczniowie oprócz rozwiązywania zadań sprawdzających stopień opanowania języka polskiego, musieli wykazać się pomysłowością
i zarekomendować dzieła wybranego przez siebie pisarza. Po burzliwej rywalizacji zwyciężyła klasa 1 TL/TPT, drugie miejsce zajęła  klasa 1 TPS i trzecie – klasa 1 TL.

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy:)

konkurs 3 konkurs 1 konkurs 2IMG_1384

Rajd z książką

4 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Gwiaździstym Rajdzie z Książką.
W tym roku uczniowie zabrali ze sobą nowości wydawnicze zakupione  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, rekomendując tym samym wybrane przez siebie utwory. Oprócz spaceru z książką i towarzyszącym podróży po mieście refleksjom czytelniczym, uczniowie mieli okazję porozmawiać z tyskimi przewodnikami na temat historii i aktualnych zdarzeń związanych z naszym miastem.

Warsztaty w CINiBA

30 września uczniowie z naszej szkoły wraz z bibliotekarzami wzięli udział w warsztatach, pt.: „Sztuka szukania w labiryncie internetu.” Uczniowie mieli także okazję zwiedzić jedną
z najnowocześniejszych bibliotek w kraju, poznając zarazem zasady korzystania z zasobów bibliotek cyfrowych.

Kanapka z książką

Od 1 października w bibliotece szkolnej rozpoczęliśmy realizację projektu czytelniczego: Kanapka z książką, którego celem jest rekomendowanie nowości wydawniczych zakupionych
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Serdecznie zapraszamy do jak najczęstszych odwiedzin w bibliotece i zapoznawania się
z treścią nowo zakupionych książek:)