Miesięczne archiwum: Czerwiec 2015

Biblioteka na medal

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka została wyróżniona wśród bibliotek szkolnych w kraju. Za promowanie swojej pracy na rzecz rozwoju czytelnictwa i integracji środowiska bibliotekarskiego na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online”  http://biblioteki-szkolne.blogspot.com otrzymaliśmy certyfikat „Biblioteka na medal”.

Page1

Magahity czytelnicze i filmowe

12 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczo-filmowy, w którym chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat teraźniejszych hitów. Popularne wśród młodzieży książki i ich adaptacje, czyli: Igrzyska śmierci, Władca pierścieni, Hobbit i Gra o tron nie sprawiły większej trudności zainteresowanym uczniom. Uczestnicy konkursu najpierw musieli rozpoznać kadry z filmów, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z treścią książek.

Wszystkim dziękujemy za udział. Poniżej prezentujemy zwycięzców :)

I miejsce Dawid Gąsior z klasy 3 TLa
II miejsce Artur Grygier z klasy 2 TPS
III miejsce Michał Święcicki z klasy 1 TIN

20150617_122930

20150612_101003_Richtone(HDR)

Wycieczka do Krakowa

Realizując zalecenia Ministerstwa Edukacji o wzajemnej korelacji międzyprzedmiotowej postanowiliśmy poszerzyć wiedzę uczniów naszej szkoły z literatury, historii i religii, dlatego też 3 czerwca 2015 r. klasa 2 TPS wraz z panią Anną Wójcik i księdzem Sebastianem Helioszem udali się na wycieczkę do Krakowa.

W tym pięknym czerwcowym dniu zobaczyli Wawel, szczególną uwagę skupiając na katedrze, gdzie mogli ugruntować swoją wiedzę o świętych patronach Polski i władcach, którzy są tam pochowani.
Zwiedzanie Krakowa kontynuowali, udając się do kościoła franciszkanów ze słynnym witrażem Stanisława Wyspiańskiego: „Bóg Ojciec, albo Stań się” oraz na Rynek Starego Miasta, gdzie mogli posłuchać ciekawych legend związanych z królewskim grodem.
Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Lost Souls Alley, czyli – jednego
z najnowocześniejszych w Europie Środkowej domu strachów. Pobyt w tym miejscu dostarczył wiele emocji a także zmusił do logicznego myślenia i podejmowania decyzji w stresujących sytuacjach.

Wybory książek – ogólnopolskie wyniki

Znamy wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek!

Głosowało 446 989 osób

W tym:
229 648 uczniów szkół podstawowych
106 541 uczniów gimnazjów
110 807 uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Wybory zorganizowało 2368 placówek

1217 szkół podstawowych
683 gimnazja
447 szkół ponadgimnazjalnych
21 bibliotek publicznych lub ich filii

Średnia frekwencja wyniosła 67%

Wyniki ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, które brały udział w wyborach: