Miesięczne archiwum: Maj 2014

Gry językowe

28 maja 2014r. trzyosobowe reprezentacje z klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięły udział w IV edycji konkursu pod hasłem „Gry językowe”. Uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą o przysłowiach, powiedzeniach i związkach frazeologicznych. Atmosfera była bardzo przyjazna, wszyscy doskonale się bawili i mieli szansę rozwinąć swoją kreatywność.

Po zaciekłej rywalizacji i koniecznej dogrywce pierwsze trzy miejsca zajęli:
1 miejsce – klasa III EPS
2 miejsce – klasa I MPS
3 miejsce – klasa III MPS

Należy nadmienić, że różnice punktowe były minimalne i wszyscy uczniowie dowiedli, że potrafią wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę, są niezwykle pomysłowi oraz umieją pracować w grupach

Konkurs uroczyście zakończył Pan Dyrektor, który wszystkim bardzo serdecznie pogratulował a zwycięzcom wręczył nagrody.

gry językowe

Życie w PRL

Na przełomie kwietnia i maja w bibliotece szkolnej można było przenieść się w lata Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej za sprawą wystawy „Życie w PRL”. Zachęcano wszystkich chętnych do obejrzenia zdjęć, plakatów oraz eksponatów z tego okresu.
Sentymentalna podróż dla nauczycieli i rodziców oraz wprowadzenie uczniów w realia okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej były doskonałą okazja by poczuć osobliwy klimat okresu, który w dalszym ciągu ciekawi oraz budzi emocje.