Tydzień Zakazanych Książek

Od wieków w Polsce i na całym świecie aresztuje się nie tylko ludzi, ale także… książki. Zabrania się ich czytania, posiadania w domowej biblioteczce, a nawet zaglądania do nich w publicznych czytelniach i bibliotekach.

Jakie były przyczyny tego rodzaju zakazów? Których tytułów nie pozwalano czytać Polakom? Których książek nie wolno czytać także dzisiaj?

Wszystkich tych, którzy chcieli poznać odpowiedzi na te pytania zaprosiliśmy we wrześniu do biblioteki szkolnej. Wyodrębniono specjalny regał z czerwono-białą taśmą, przy którym można było zapoznać się z listą „zakazanych książek”, dotknąć je, obejrzeć, a także wypożyczyć. Akcji towarzyszyły rozwieszone po szkole, skłaniające do refleksji plakaty oraz wywieszki „Czy wiesz, że…”

zakazane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *