Wycieczka do Krakowa

Realizując zalecenia Ministerstwa Edukacji o wzajemnej korelacji międzyprzedmiotowej postanowiliśmy poszerzyć wiedzę uczniów naszej szkoły z literatury, historii i religii, dlatego też 3 czerwca 2015 r. klasa 2 TPS wraz z panią Anną Wójcik i księdzem Sebastianem Helioszem udali się na wycieczkę do Krakowa.

W tym pięknym czerwcowym dniu zobaczyli Wawel, szczególną uwagę skupiając na katedrze, gdzie mogli ugruntować swoją wiedzę o świętych patronach Polski i władcach, którzy są tam pochowani.
Zwiedzanie Krakowa kontynuowali, udając się do kościoła franciszkanów ze słynnym witrażem Stanisława Wyspiańskiego: „Bóg Ojciec, albo Stań się” oraz na Rynek Starego Miasta, gdzie mogli posłuchać ciekawych legend związanych z królewskim grodem.
Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Lost Souls Alley, czyli – jednego
z najnowocześniejszych w Europie Środkowej domu strachów. Pobyt w tym miejscu dostarczył wiele emocji a także zmusił do logicznego myślenia i podejmowania decyzji w stresujących sytuacjach.

DSCN9703

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.