Tydzień Kultury Uczniowskiej 2015

Od 13.04.2015 r. do 17.04.2015 r. w Zespole Szkół nr 6 w Tychach miał miejsce Tydzień Kultury Uczniowskiej, podczas którego młodzież naszej szkoły mogła zaprezentować swoje umiejętności i talenty w różnych dziedzinach. Przygotowano wystawy poświęcone twórczości: plastycznej, fotoamatorskiej, literackiej oraz szeroko pojmowanej myśli technicznej
i aktywności ruchowej. Nowym elementem tegorocznej akcji, który wzbudził entuzjazm wśród młodzieży, były występy muzyczne. Uczniowie, w czasie krótkich koncertów, udowodnili, iż potrafią pięknie śpiewać oraz profesjonalnie grać na różnych instrumentach.

Uczniowie przedstawili swoje prace plastyczne wykonane różnymi technikami. 20150420_072741Ze względów organizacyjnych talenty sportowe naszych uczniów
zostały zaprezentowane w formie fotografii.

20150420_072657

Ponownie zaprezentowano amatorskie zdjęcia o dowolnej tematyce
oraz projekt techniczny związany z mechaniką.
Powiększyły się również zbiory twórczości literackiej uczniów.
Młodzież zaprezentowała swoje utwory liryczne i prozatorskie po raz kolejny udowadniając, że drzemią w nich ogromne pokłady twórcze.

Zwieńczeniem całego tygodnia były występy muzyczne uczniów.
Klaudia Wojakowska zaśpiewała utwory Adele i Kelly Clarkson TKU 061oraz Remigiusz Dwornicki, Daniel Rutkowski i Mateusz Wołoszyn (ZSZ „mundurowa”)
zagrali kilka utworów muzyki metalowej.TKU 091

Zorganizowana impreza miała na celu promowanie talentów oraz inicjatyw młodych ludzi
i tym samym propagowanie szeroko pojmowanej kultury uczniowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć z Tygodnia Kultury Uczniowskiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne akcje, Konkursy, Wystawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.