„Byłem samotny, a odwiedziliście Mnie”

„Byłem samotny, a odwiedziliście Mnie” – czyli nasi uczniowie na Wielki Post

Otwarcie się na osoby starsze, pomoc im, ustępowanie miejsca i ogólnie kulturalne zachowanie wobec nich, to wyznaczniki kultury człowieka dojrzałego, którego chcemy formować w naszej szkole. Dlatego też zawsze chętnie wychodzimy z inicjatywami mającymi na celu integrację lokalnego środowiska.

Dla Grupy Seniorów z parafii bł. Karoliny w Tychach, uczniowie z klasy 2TPS, w środę 18 marca 2015r., przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, dotyczący męki Jezusa Chrystusa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Każdy z występujących wzorcowo odczytał fragment opowiadania, wiersza czy refleksji, a później mieliśmy okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni pasyjne.

Spotkanie integracyjne przy stole, które miało miejsce od razu po przedstawieniu, dla seniorów było niesamowitym przeżyciem. Warto dodać, że ciasta i słodycze przynieśli sami uczniowie, czym zaskarbili sobie ogromną sympatię 20-osobowej grupy emeryckiej.

Grupa Seniora-uczniowie 2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne akcje, Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.