Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

mmbs1

W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w 1999 roku. Początkowo był to tylko jeden dzień, w czwarty poniedziałek października, a od czterech lat jest to cały miesiąc! Celem akcji jest zwrócenie uwagi i uświadomienie wszystkim, jak ogromną rolę biblioteki odgrywają w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W roku bieżącym hasłem przewodnim święta są słowa Umberto Eco
„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

W naszej szkole oprócz wystawy, wycieczki i konkursu dla klas pierwszych jak co roku rusza akcja Podaruj książkę bibliotece. Jeżeli macie ciekawą, przeczytaną książkę, której chcecie podarować drugie życie, to koniecznie podarujcie ją naszej bibliotece. Sprawicie tym radość nam i naszym czytelnikom.

Pamiętajcie –
każda książka to Wasza cegiełka w nasz wspólny księgozbiór!

pkb

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne akcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.