Tydzień Zakazanych Książek

29 września rozpoczęła się wystawa Książki Zakazane. Jest to międzynarodowa, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych akcja, której celem jest propagowane wolności słowa i ukazywanie zagrożeń związanych z cenzurowaniem treści ze względów politycznych, światopoglądowych czy obyczajowych.
Lekturami zakazanymi w różnych okresach były nie tylko takie książki jak „Manifest Komunistyczny”, „Rok 1984” George Orwella czy Biblia, ale także „Czerwony kapturek” czy „Charlie i fabryka czekolady”. Jakie były przyczyny tego rodzaju zakazów? Czy istnieją jeszcze zakazane książki?
Wszystkich zainteresowanych odpowiedzią na te pytania zapraszamy do biblioteki szkolnej, a także o rozejrzenie się po szkolnych korytarzach, gdzie znajdziecie ciekawostki o zakazanych książkach.
20140930_143205

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne akcje, Wystawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.