Archiwa kategorii: Polecamy

Światowy Dzień Pszczół

Jeśli pszczoły wyginą to ludzie również. A jeśli komuś wydaje się to abstrakcją, to wystarczy zagłębić się w temat jak ważną rolę pełnią one w ekosystemie.

My ze swojej strony polecamy Wam budującą, uroczą opowieść: „Sekretne życie pszczół”. To światowy bestseller dzięki któremu poznacie nie tylko życie tych niesamowitych owadów, ale także Amerykę lat 60. XX wieku.

Walentynki

Zbliżają się Walentynki

❤️

Z tej okazji dzisiaj coś dla każdego miłośnika literatury romantycznej. Ale… „Love, Rosie” to coś więcej niż tylko historia miłosna – to także utwór o pokonywaniu trudności, wytrwałości w dążeniu do celu a przede wszystkim o sile prawdziwej przyjaźni.
Czy każdy ma swoją „drugą połówkę”? Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Może dowiecie się tego, czytając tę ciepłą i wzruszającą, ale niebanalną opowieść

Nastrojowe czytanie – cd

Różne smaki literatury i nie tylko…Prezentujemy książkę, która pokazuje, że wszystko wokół może się zmienić, tylko uczucia pozostają takie same: słodka przyjaźń i miłość oraz kwaśne rozczarowanie i poczucie odrzucenia. Co więcej wszystkie te uczucia wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Trochę jak podczas jedzenia jabłek: raz jemy słodkie innym razem kwaśne a czasami słodko-kwaśne owoce.
Przeczytaj „Zielone jabłuszko” i znajdź swój smak 🙂

Nastrojowe czytanie – cd

Dzisiaj, w ramach literatury odbieranej różnymi zmysłami, proponujemy coś dla miłośników pachnącej kruszonki i świeżo zaparzonej kawy, czyli „Niebo w kruszonce.” Czytając ten utwór, nie tylko poczujesz zapach i smak kruszonki, ale przede wszystkim znajdziesz wytchnienie od codzienności. Przeczytaj i poczuj się jak w niebie 🙂

Nastrojowe czytanie w bibliotece

Przed Wami czytelnicze wyzwania. Proponujemy utwory dobrze lub mniej znane, które łączy jedno – można je odbierać różnymi zmysłami.

Na początek zmysłowy zapach i cudowny smak słodkich malin wydobywający się z utworu Leśmiana. Nie wierz na słowo, tylko sprawdź to osobiście, czytając „W malinowym chruśniaku”.

Święta z książką

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zadbajmy już dziś nie tylko o uporządkowanie mieszkań, przygotowanie smakołyków i prezentów, ale stwórzmy także magiczny czas z literaturą.

Pod biblioteczną choinką znajdziecie książki z zimowo-świątecznym motywem. Zapraszamy 🙂

Literacki kalendarz adwentowy

Od 1 grudnia rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i z niecierpliwością odliczamy każdy dzień. By umilić ten czas proponujemy coodzienne spotkania z literaturą i tradycją świąteczną w formie Literackiego Kalendarza Adwentowego.

Dla pierwszego czytelnika, który „zerwie” kartkę z kalendarza czeka niespodzianka.