Archiwa kategorii: Przedszkolaki

Spotkania z przedszkolakami

Spotkanie z przedszkolakami

Kontynuując świętowanie Dnia Teatru, 28 marca odwiedziliśmy przedszkolaki z Akademii Radosnego Malucha. Nasi uczniowie wraz z maluszkami w mistrzowski sposób zaprezentowali „Rzepkę” Juliana Tuwima. Nawzajem uczyli się trudnej sztuki teatralnej, rozwijali własne zainteresowania. Kolejnym punktem spotkania były zabawy ruchowe i zagadki na podstawie  bajek dla dzieci. W podziękowaniu przedszkolaki ze swoimi paniami przygotowały dla nas piękne dyplomy.

29792753_2070265656334359_5244540034924675072_n

Tropiciele bajek II

23 lutego bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 26 w Tychach. Młodzież
z naszej szkoły przygotowała dla najmłodszy przedstawienie kukiełkowe. Oprócz tego młodsi i starsi wspólnie rozwiązywali zagadki literackie oraz prezentowali umiejętności taneczne
i wokalne.

tropiciele 2 tropiciele

Tropiciele bajek

16 lutego rozpoczęliśmy cykl spotkań dla przedszkolaków pt. Tropiciele bajek.

Młodzież ZS nr 6 została entuzjastycznie przyjęta przez grupę Kotki z Przedszkola nr 5. Okazało się, że nasi pełnoletni już uczniowie doskonale potrafią porozumieć się z maluchami i wspólnie stworzyć wspaniałą imprezę artystyczną.

P 5 2 P 5

Książka łącznikiem międzypokoleniowym II

15 grudnia w bibliotece szkolnej, w ramach akcji Książka łącznikiem międzypokoleniowym, nasza młodzież spotkała się z uczniami z SP nr 35. Motywem przewodnim spotkania była sowa jako symbol mądrości w kulturze europejskiej. Oprócz przywołania literatury pana Adama Wajraka poświęconej powyższemu tematowi, „maluchy” zademonstrowały program artystyczny. Po raz kolejny spotkanie było budujące dla obu grup wiekowych.

sp 35 3 SP 35 sp 35 2

Książka łącznikiem międzypokoleniowym

25 listopada w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Tychach. Uczniowie z klasy III TL, poprzez zabawę oraz krótkie przedstawienie, zachęcali najmłodszych odbiorców do czytania książek. Przedszkolaki przygotowały dla naszych uczniów plakaty ukazujące ich ulubione postacie z bajek. Spotkanie było miłe i pouczające zarówno dla młodzieży jak i dla młodszego pokolenia.

przed 2 przed przed 1

Jesienne czytanie, czyli spotkanie z przedszkolakami w bibliotece szkolnej.

23 października naszą bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków, dla których uczniowie przygotowali czytanie wierszy i zagadki literackie. Oprócz tego wspólnie wykonali zakładki do książek, ucząc się tym samym od siebie kreatywności i radości z tworzenia czegoś wyjątkowego. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

prze2 prze1 prze prze3