„Wasza” książka w roku 2014

Według czytelników naszej biblioteki najlepszą książką i tym samym najczęściej wypożyczaną pozycją literacką w roku 2014 był utwór „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. I tu pojawia się pytanie, dlaczego właśnie ta powieść cieszyła się tak dużym powodzeniem wśród uczniów? Być może dlatego, że spełnia kryteria dobrej książki młodzieżowej, którą cechuje: szybka akcja, płynny, prosty język, a wykreowani bohaterowie, stają przed problemami ponad swój wiek. Jest to z pewnością lektura dla dojrzałych, młodych ludzi, którzy potrafią dostrzec najbardziej wyrafinowane formy okrucieństwa i mają w sobie na tyle odwagi, by się temu przeciwstawić.
Igrzyska_smierci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *