Tydzień Kultury Uczniowskiej 2014

„Talent jest jak kawałek szlachetnego
ale surowego metalu:
Dopiero pilna praca go obrobi
i wartość wielką mu nada.”
Stanisław Staszic

Od 17.03.2014 r. do 21.03.2014 r. w Zespole Szkół nr 6 w Tychach miał miejsce Tydzień Kultury Uczniowskiej, podczas którego młodzież naszej szkoły mogła zaprezentować swoje umiejętności i talenty w różnych dziedzinach. Każdy dzień tygodnia poświęcony był innej twórczości: plastycznej, fotoamatorskiej, literackiej oraz szeroko pojmowanej myśli technicznej i aktywności ruchowej.

Uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne wykonane różnymi technikami: rysunek, aerograf, malarstwo. Przygotowano wystawy amatorskich zdjęć o dowolnej tematyce. Trzeciego dnia prym wiedli twórcy projektów technicznych, związanych z mechaniką i logistyką.
Nie zabrakło również talentów pisarskich. Młodzież zaprezentowała swoje utwory liryczne i prozatorskie, udowadniając tym samym, że drzemią w nich ogromne pokłady twórcze.

Zwieńczeniem całego tygodnia było uroczyste wręczenie przez Pana Dyrektora mgr Adama Burczyka dyplomów i nagród dla najwyżej ocenionych i wyróżnionych osób. Zorganizowana impreza miała na celu promowanie talentów oraz inicjatyw młodych ludzi i tym samym propagowanie szeroko pojmowanej kultury uczniowskiej.

9

5

4

2

1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, Wystawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.