Tydzień Zakazanych Książek

Tydzień Zakazanych Książek to międzynarodowa kampania społeczna wywodząca się z USA. Akcja, w tym roku przypadająca od 24-30 września, jest organizowana od 1982 roku a w Polsce święto obchodzimy już po raz siódmy. Najważniejszym celem jest zwrócenie uwagi na zagadnienie wolności słowa i ukazywanie zagrożeń związanych z ograniczaniem dostępu do informacji i cenzurowaniem treści.

Nasza biblioteka także włącza się do akcji prezentując książki, których czytanie może być… zbrodnią. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o ciekawych przypadkach z historii literatury, którym towarzyszy aura tajemniczości i skandalu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zasmakowania „zakazanego owocu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *