Gwiaździsty Rajd z Książką

1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Tyskim Rajdzie Gwiaździstym z Książką. Do zabawy zgłosiło się 17 tyskich szkół.

Przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili filię nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Tychach, gdzie mieli okazję wysłuchać historii biblioteki i zapoznać się z jej księgozbiorem. Następnie spacerkiem udali się do Parku Niedźwiadków. Tam czekała na grupę p. Jola Rolnik, która opowiadała o ciekawostkach naszego miasta.

Kolejnym punktem programu był przemarsz na Plac Baczyńskiego, gdzie zebrały się wszystkie grupy z różnych szkół. Na młodzież czekała tam p. Agnieszka Szymula z Muzeum Tyskiego. Uczestnicy mogli porozmawiać z przewodniczką o mieście, jego historii i zmianach jakie następują.

Każda szkoła miała za zadanie przygotować literkę, z których powstało kolorowe hasło; TYCHY DOBRE MIEJSCE DO CZYTANIA. Na zakończenie rajdu odczytywane były
z kostek ułożonych na placu wiersze K. K. Baczyńskiego.

P1060454

P1060456

P1060458

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne akcje, Wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.