Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

mmbsz
Już od kilku lat, w październiku włączamy się do akcji: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku nasz program obchodów święta zawierał szereg ciekawych propozycji.

Na dobry początek przygotowano wystawę Zakazane książki. Wyeksponowano dzieła literackie, które w różnych okresach nie zostały dopuszczone przez cenzurę do powszechnego obiegu, natomiast obecnie stanowią kanon literatury światowej.
Kolejne dni października upłynęły pod hasłem Sięgnij po klasykę. Zaprezentowano książki
z bibliotecznego księgozbioru, które nieustannie wzruszają, bawią i uczą.
Dla uczniów stawiających pierwsze kroki w murach naszej szkoły zorganizowano konkurs
Z polszczyzną za pan brat
konkurs
a maturzystom zbliżającym się do końca edukacji w szkole średniej zorganizowano wycieczkę do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, aby przybliżyć im sposób zdobywania wiedzy i informacji na studiach.
20141030_093612
W październiku nawiązaliśmy współpracę z ogólnopolskim blogiem Biblioteki szkolne online, na którym zostały umieszczone nasze najciekawsze inicjatywy, jednocześnie wpisując naszą bibliotekę do grona najaktywniejszych bibliotek w Polsce.
Przez cały październik trwała akcja Podaruj książkę bibliotece. Każdy mógł ofiarować bibliotece wybraną pozycję literacką i tym sposobem nie tylko wzbogacić szkolny księgozbiór o nowe dzieła, ale przede wszystkim sprawić, by jego ulubione książki, mówiąc za Paulem Coelho, „podróżowały, by dotykały je inne ręce, by cieszyły inne oczy.”

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do udziału w wymienionych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że taka frekwencja będzie dopisywała cały czas – nie tylko w październiku!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne akcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.