Wycieczka do CINiBA w Katowicach

30 października uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach.

W pierwszej kolejności zwiedzili nowoczesny budynek, przy okazji dowiadując się, na czym polega hybrydowy charakter biblioteki i w jaki sposób korzystać z jej zbiorów. Następnie w sali dydaktycznej wzięli udział w warsztatach, na których zapoznali się z różnorodnymi źródłami informacji oraz doskonalili umiejętność korzystania ze źródeł elektronicznych. Między innymi dowiedzieli się czym są Cyfrowe Biblioteki oraz jak korzystać z czasopism elektronicznych i multiwyszukiwarek.

Ponadto w holu biblioteki młodzież mogła zobaczyć wystawę Artur Starczewski – Plakaty. Profesor Starczewski był laureatem licznych nagród i wyróżnień uzyskanych na polskich i międzynarodowych konkursach plakatu. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i na świecie.

Mamy nadzieję, iż zapoznanie uczniów z tym regionalnym ośrodkiem, otwartym na różnorodność oczekiwań użytkowników w zakresie nauki, kultury i edukacji, przyczyni się do wszechstronnego rozwoju przyszłych studentów i zachęci ich do dalszych poszukiwań intelektualnych.

Galeria

Jedna myśl nt. „Wycieczka do CINiBA w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>