W listopadzie uczniowie klasy 3 TL odwiedzili największe centrum logistyczne M-Logistic należące do grupy Maspex. Magazyn działający przy zakładzie Ekoland produkującym soki i napoje jest jednym z najnowocześniejszych w tej części Europy.  Centrum logistyczne ma 30 tys. m2 powierzchni użytkowej i dysponuje magazynami wysokiego składowania w których można zobaczyć pracę automatycznych wózków transportowych, pracę przenośników czy układnic. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć pracę w tak zautomatyzowanym magazynie, zapoznali się także z procesem pickingu. Wycieczka była dużym urozmaiceniem teorii wykładanej na lekcjach a uczniowie przekonali się, że wiadomości, które nabywają w szkole są rzeczywiście realizowane w praktyce.

Anna Sprycha

Monika Glinkau