W dniach 29 – 31.01.2024 nauczyciele naszej szkoły Pani Danuta Janecka i Pan Grzegorz Jeżela realizowali 3-dniowy Job Shadowing (obserwację pracy) w szkole partnerskiej BS 27 Berufliche Schule Gewerbliche Logistik & Sicherheit w Hamburgu w Niemczech. BS 27 w Hamburgu, tak jak nasza szkoła, kształci mi.in. przyszłych logistyków. Nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia z przedmiotów logistycznych prowadzonych w języku niemieckim oraz poznać niemiecki system edukacji. Uczestniczyli również w zajęciach języka niemieckiego jako obcego prowadzonych dla młodych emigrantów oraz obcokrajowców, którzy chcą kształcić się i na stałe pozostać w Niemczech. Mogli również zobaczyć jak przeprowadzany jest egzamin zawodowy z logistyki i zapoznać się z infrastrukturą szkoły i wyposażeniem pracowni do prowadzenia zajęć z przedmiotów zawodowych. Pani Janecka i Pan Jeżela, szkolni koordynatorzy projektów Erasmus+ w naszej szkole, spotkali się również z koordynatorami projektów europejskich w szkole w Hamburgu, dzięki temu mogli wymienić się doświadczeniem również w tej dziedzinie. W trakcie pobytu był również czas na program kulturowy. Nauczyciele mieli okazję zobaczyć piękne zakątki w Hamburgu, poznać sposób życia mieszkańców północnych Niemiec i spróbować lokalnych potraw.