PRÓBA ŻYCIA

"Próba życia" to impreza edukacyjna Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl wystawiony 30 października br. w Teatrze Małym w Tychach zobaczyły klasy 2 NEPa, 3NEPc, 3TIN oraz 4TIN.

Wyjątkowe przedstawienie dotykało spraw bardzo bliskich młodym ludziom. Była to próba odpowiedzi na pytania o miejsce w grupie rówieśniczej, poszukiwanie swojej drogi, odkrywanie pokładów własnej wrażliwości na cierpienie innych... Widzowie mogli zobaczyć jak należy albo nie należy postępować, by czuć się spełnionym oraz akceptowanym.

Jeszcze inny temat poruszony w tym spektaklu to problem buntu. Czy jest on czymś twórczym czy raczej pozą, którą przyjmuje się na użytek świata?

Dodatkową atrakcją były mini-warsztaty teatralne, które dały szansę wystąpienia uczniom... 2NEPa na deskach teatru i zaprezentowania własnych umiejętności aktorskich.

Uczniowie naszej szkoły wyszli ze spektaklu zadowoleni i gotowi do własnych przemyśleń a także... udziału w kolejnych przedstawieniach.