HALLOWEEN W SZKOLE

Kliknij

Legendarny film z roku 1922 r. "Nosferatu"

Halloween, święto wywodzące się z celtyckich obrzędów Samhain, tak popularne i hucznie obchodzone za oceanem, swym fenomenem powoli zdobywa popularność także i na rodzimym podwórku. Wigilia Halloween za sprawą uczniów klas drugich również i w naszej szkole obfitowała w niecodzienne atrakcje.

Na lekcjach prowadzonych przez mgr Agnieszkę Betleję miał miejsce pokaz filmowy, na którym wyświetlono zrealizowane przez drugoklasistów horrory. Ziejącą z ekranu grozę dodatkowo podkreślał nastrój zbudowany dzięki typowo halloweenowej scenerii, uzyskanej za pomocą świec oraz wydrążonych i podświetlonych od wewnątrz dyń, z wyciętymi kształtami różnych postaci. Oprawę całości podkreślały, z przymrużeniem oka, galony czerwonej oranżady, udatnie imitującej krew.