OSOBLIWOŚCI FIZYKI

Przed Instytutem Fizyki

30 września klasy 2LGb i 3NEPc pojechały do Instytutu Fizyki w Katowicach. Pani Ewelina Sosin zorganizowała wyjazd, który miał przybliżyć uczniom świat fizyki. Podczas 3 prelekcji pod wspólnym tytułem "Osobliwości fizyki" uczniowie mieli możliwość posłuchać wykładowców uczelni oraz przyjrzeć się doświadczeniom z zakresu termodynamiki domowej i zastosowania mechaniki.

Pokazy zrobiły duże wrażenie na uczniach. Dziewczyny dowiedziały się na przykład, jakie zasady obowiązują przy przygotowywaniu herbaty czy kawy, a panowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności związanych z zachowaniem równowagi czy sprawdzenia zasad fizyki związanych z siłą.

Takie zajęcia są potwierdzeniem, że to, czego nauczyciel uczy teoretycznie, ma swoje przełożenie na codzienne życie.