ELEKTROWNIA W ŁAZISKACH

Uczniowie klas trzecich technikum, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, pojechali na wycieczkę naukową do Elektrowni Łaziska.

6 października klasy trzecie NEPa, NEPb i NEPc zwiedzały pod kierownictwem Pani Moniki Malik muzeum przy Elektrowni Łaziska, samą elektrownię oraz miały możliwość zobaczenia filmów związanych z funkcjonowaniem zakładu pracy. Uczniowie podzieleni na trzy grupy poznawali przeszłość (eksponaty zebrane w muzeum) oraz teraźniejszość (funkcjonowanie elektrowni). Niektóre z informacji przekazywanych przez przewodników zrobiły naprawdę duże wrażenie. Uczniowie zainteresowani byli zwłaszcza zmianami, jakie zachodzą w przemyśle, informatyzacją przedsiębiorstw i możliwościami, jakie to ze sobą niesie.