WŁĄCZENIE DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

15 października w Zespole Szkół nr 6 odbyły się „otrzęsiny”, czyli przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Pierwszaki walczyły o nagrodę oraz o tytuł „Najbardziej kreatywnej klasy pierwszej”. Konkurencja do nagrody była spora, gdyż do Zespołu Szkół nr 6 uczęszcza aż 7 klas pierwszych.

Zmagania pierwszaków oceniali przedstawiciele klas starszych, którzy zasiadali w jury (jak i prowadzili całą imprezę). W czasie uroczystości klasy starsze umożliwiły pierwszoklasistom pokazanie się na forum szkoły z jak najlepszej strony. Pierwszym krokiem ku wstąpieniu do społeczności uczniowskiej były prezentacje klas pierwszych. Konkurencja ta wykazała, że są wśród nich utalentowani wokaliści i artyści kabaretowi. W czasie drugiego zadania, które polegało na narysowaniu portretu wychowawcy, uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym, a wychowawcy... poczuciem humoru. Uczniowie klas starszych postanowili również sprawdzić wiedzę pierwszaków na temat szkoły. „Jakie jest ulubione zwierzę Pani Dyrektor?”, „Czym ksiądz przyjeżdża do szkoły” – oj, pytania nie były łatwe, więc uczniowie z niektórymi z nich mieli problem. Nic dziwnego, przecież to dopiero ich pierwszy rok w szkole.

Za najbardziej kreatywna, uznana została klasa o profilu technik logistyk „b”. Zwycięskiej klasie - jak i wychowawcy - należą się gratulacje. Podziękowania należą się organizatorom imprezy, czyli Samorządowi Szkolnemu i jego opiekunom – mgr Małgorzacie Ostrowskiej i mgr Agnieszce Stein. Całość imprezy uświetnił występ cheerleaderek oraz pokazy wschodnich sztuk walki w wykonaniu sekcji „Black Tiger”, których to zespołów członkami są uczniowie naszej szkoły.

Podczas otrzęsin było mnóstwo śmiechu i w finale to nie punktacja odgrywała znaczenie - ważne było to, aby każdy dobrze się bawił. Właśnie taka była idea tej imprezy – dobra zabawa zarówno dla klas pierwszych, jak i klas starszych. A wszystko po to, aby zapobiec niepotrzebnym aktom przemocy, czyli „nieoficjalnym otrzęsinom”.