EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - 2007

LOGO

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie – to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września. Dzień ten Rada Europy ogłosiła Europejskim Dniem Języków.

Drużyna

26 września uczniowie klas II, III i IV wzięli udział w projekcie tworzenia gazetki internetowej na platformie e-twinning. Należy dodać, że ten tydzień był ogłoszony również tygodniem e-twinning - spotkań uczniów z różnych szkół i różnych krajów na internetowym forum. Młodzież pisała krótkie komentarze w języku angielskim dotyczące korzyści płynących ze znajomości języków obcych, jak również "rozmawiała" on-line z uczniami szkoły ogólnokształcącej z Włoch.

Uczniowie oraz nauczyciele obu szkół wirtualne spotkanie uznali za bardzo twórcze. W najbliższym czasie zostanie opracowany harmonogram spotkań on-line..

Spotkanie przygotowała p. B. Bousseria, prowadziła p. B. Gawliczek, a stroną techniczną zajął się p. S. Lisiecki.