ODKRYWAMY STOLICĘ EUROPY

W dniach 24-26 kwietnia bieżącego roku odbyła się wycieczka do Berlina. Młodzież naszej szkoły wyruszyła do Zachodnich Sąsiadów, by odkryć dualizm największej stolicy Europy. Podziwiano futurystyczną architekturę Placu Poczdamskiego kontrastująca z barokową katedrą, Zespół pałaców Sanssouci i Cecilienhof sąsiadująca z modernistycznymi salonami Formuły 1. Nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Tychach przy Bramie Brandenburskiej i na wieży telewizyjnej. Berlin zachwycił młodzież bogactwem zbiorów muzealnych. Zdumienie wzbudziły pozostałości sztuki sumeryjskiej i asyryjskiej w Muzeum Pergamon, a także biżuteria Egiptu i starożytnych cywilizacji w Muzeum Egiptu. Największe wrażenie wywarło Muzeum Historii Natury, w którym można było odbyć wirtualną, czasoprzestrzenną podróż w przeszłość i przyszłość.

Berlin - Zobacz zdjęcie w pełnym wymiarze

Wiedeń - Zobacz zdjęcie w pełnym wymiarze