JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 29.10.07 w Zespole Szkół nr 6 w Tychach miał miejsce pokaz wczesnośredniowiecznej drużyny GROM ze Świętochłowic.

W sali gimnastycznej powstał obóz z X wieku. Przed obozowiskiem wojowie odtworzyli życie codzienne młodych mężczyzn z początku media tempora. Przedstawili stroje, oręż a także broń (wykonane zgodnie z realiami epoki). Zainscenizowali natarcia wojenne, pojedynki i potyczki. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, ataku na wojów a także mieli okazję przekonać się jak ciężkie były kolczugi i hełmy.

Młodzież, by oddać atmosferę wieków średnich, przygotowała specjały kuchni słowiańskiej: podpłomyki, ciasta miodowe, racuchy a także chleb ze smalcem. Zaprezentowano również wykonane przez uczniów proporce i herbarze.