II Europejski Konkurs Krasomówczy w ramach akcji

"Tyskie szkoły w Unii Europejskiej"

5 czerwca 2007 uczniowie naszej szkoły - Anna Cegielska i Tomasz Kopycki - wzięli udział w II Europejskim Konkursie Krasomówczym w Tychach. Konkurs został zorganizowany w ramach akcji "Tyskie szkoły w Unii Europejskiej". Udział zapowiedziało większość tyskich szkół średnich. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tychy. W jury zasiadł między innymi poseł Sejmu RP - Michał Wójcik.

GALERIA ZDJĘĆ

Ania i Tomek wystąpili w strojach typowego polskiego Sarmaty i Polki uważającej się za kosmopolitkę, przekonanej o roli Unii Europejskiej i wadze konstytucji. Przedstawili przygotowane przez siebie przemówienie dotyczące Unii oraz najważniejszych spraw strukturalnych związanych z jej funkcjonowaniem. Dialog uświadomił, iż są różne punkty widzenia.

Uczniowie naszej szkoły - biorący pierwszy raz udział w tym konkursie - zajęli 3 miejsce w kategorii drużyn.

Opiekunami były panie magister Beata Bousseria i Magdalena Śleziona.